Hizmetlerimiz

Şanzıman Tamir Hizmetleri

Şanzımanınız aracınızın ana bileşenlerinden biridir. Düzgün çalışan bir şanzıman olmadan, hiç araba kullanamayabilirsiniz. Şanzıman, seyahat ettiğiniz hıza ve ne kadar hızlı hızlandığınıza bağlı olarak vites değiştirmek üzere tasarlanmıştır.
Otomatik şanzımanla, arabanız bunu perde arkasında yapar. Şanzıman, RPM seviyenizin yüksek aralıklara ulaşmasına neden olmadan vites ayarlayabilmelidir. Motor yüküne de yardımcı olmak için motorla birlikte çalışır. İletim sorunları yaşıyorsanız, teknisyenlerimiz bir göz atabilir ve sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

DEBRİYAJ İŞİ
Aracınızın debriyajı, gerektiğinde şanzımanınızı devreye sokan şeydir. Debriyaj mekanizması, çalışmak için tahrik milini, tahrik milini ve şanzımanı birbirine bağlar. Ayrıca aracınızın dönen millerini de birbirine bağlar.
Manuel bir araçta, aslında debriyaj olan üçüncü bir pedalınız olacaktır. Bu araçlarda debriyaj, hızlandıkça vites değiştirmenize yardımcı olur.
Bir debriyaj işi, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yeni bir debriyajın onarılmasını veya takılmasını içerebilir. Çoğu durumda, bir debriyaj işi, debriyaj diskinin yanı sıra debriyaj sisteminin baskı plakası, debriyaj salma yatağı ve pilot yatağının yerini alır. Bu sırada manuel şanzıman yağı da değiştirilmelidir.

VOLAN DEĞİŞİMİ
Volan, büyük bir işi olan bir disktir. Bu disk dönen bir milin ucundadır ve güç akışı sırasında motorun sorunsuz çalışmasını sağlamakla görevlidir. Motorunuz gücü darbeli bir düzende serbest bırakır, ancak volan bunu yumuşatır.
Tekleme yaşıyorsanız, volanın değiştirilmesi veya onarılması gerekebilir. Volan ayrıca bir silindir veya hatta bir halka olabilir, ancak bu, bileşenin tipik işlevidir.
Volan aşınır veya arızalanmaya başlarsa, değiştirilmesi gerekecektir. Bir göz atabilir ve gerektiğinde değiştirebiliriz.

ŞANZIMAN SIVISI KAÇAĞI
İster standart ister otomatik araç olsun, her şanzımanda sıvı bulunur. Sıvı, şanzıman içindeki hareketli parçaları, yatakları ve metali yağlamak için kullanılır. Sıvı öncelikle şanzıman içindir.
Şanzıman yağının amacı dişlilerin taşlanmasını önlemektir. Sıvı sızdırıyorsa veya azalmışsa, şanzımanla ilgili vites değiştirme sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sızıntılar daha büyük sorunlar ortaya çıkmadan onarılmalıdır.

ŞANZIMAN SIVISI HATLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ
Şanzımanınızın sıvı hatları sızdırmaya, aşınmaya ve hatta tıkanmaya başlarsa, etkisiz hale gelirler. Bu olursa, iletiminiz etkili bir şekilde çalışmayacaktır. Şanzımanın sorunsuz çalışmasını sağlamak için hatlar aşındığında değiştirilmelidir.

YENİDEN ŞANZIMAN
Bazen, şanzımanınız için geriye kalan tek şey, onu tamamen değiştirmek veya yeniden yaptırmaktır. Bu zaman alacak detaylı bir işlemdir. Yeniden oluşturma işleminde, bir şanzıman araçtan tamamen çıkarılır. Temizlenir ve şanzımanın aşınmış veya hasarlı kısımları değiştirilir.
Ardından şanzıman yeni parçalarla dikkatlice bir araya getirilir, aracınıza tekrar takılır ve yeni gibi çalışmaya hazırdır!

Resim
X