Hizmetlerimiz

Oto Klima ve Isıtma Hizmetleri

Resim

Açık pencerelerden gelen esinti yeterli gelmiyorsa, otomatik klima veya ısıtma sorunlarınızı çözmek için neler yapabileceğimiz konusunda uzman görüşü almak için Hangar Oto Servis dükkanımıza gelin. Uygun fiyatlar ve garantili işçilik sunuyoruz.

AC Sisteminizin bakımı neden çok önemlidir:
Isıtma ve A/C sistemleri kullanımla birlikte bozulabilir, bakım yapılmadığı takdirde hortum boruları tıkanabilir ve damlayabilir, bu da verimliliğin düşmesine neden olarak ısıtma ve soğutma yeteneklerinin azalmasına neden olabilir. Düzenli bakım, AC sisteminizin en yüksek performansta çalışmasını sağlar!

Klima sisteminizde sorun olabileceğine dair belirtiler:

Klimanız dış havaya kıyasla yalnızca biraz daha soğuk hava üflüyorsa
İçeri esen hava nemli, küflü veya küf gibi kokar
Kabininiz soğuk havalarda ısınmıyor veya dışarıdan biraz daha sıcak
Buz çözücünün çalışması normalden daha uzun sürüyor veya çalışmıyor
Isıtıcınız veya klimanız rölantide değil, yalnızca sürüş sırasında çalışır veya araç dururken üflemeyi keser
Isıtma sisteminiz soğuk hava üfler veya klima sıcak hava üfler
En yüksek fan ayarında bile düşük hava akışı.
Isıtma ve klima sisteminin kapsamlı bir değerlendirmesi şunları içerir:

Dahili kontrollerin ve üfleyicinin incelenmesi
Radyatör soğutma suyu çalışma sıcaklığını, hortumları, basınçlı radyatör kapağını ve termostatı kontrol etme
Kompresör kayışının incelenmesi
Sızıntı veya diğer çeşitli hasarlar için sistem ve contaların incelenmesi.
Soğutma sistemi basınç testi
A/C basıncının üretici spesifikasyonlarını karşıladığını doğrulama
İç havalandırma hava sıcaklığının ölçülmesi

Onarım ve bakım hizmetlerimiz şunları içerir:

Kayışlar
Tahrik kayışı olarak da bilinen fan kayışı, arabanızın motorunu öne takılan aksesuarlara bağlayan bir kayıştır. Fan kayışı, motor ve bileşenleri için serin bir ortam sağlayan su pompasını ve motor fanını döndürür. Er ya da geç, aracınızın fan kayışları kurur ve çatlar. Değiştirmeye hazır olduğunuzda, aracınızın tüm onarım ihtiyaçları için aydın ford servisi Hangar Oto Servis'e güvenebilirsiniz.

Kayışları sadece kaliteli olanlarla değiştirmekle kalmayıp, işi uzmanlara yaptırmalısınız. Kayışların otomatik soğutma ve ısıtma uzmanları tarafından değiştirilmesini ve aracınızın doğru şekilde sürmesini sağlamak için bugün Hangar Oto Servis'i ziyaret edin. Hangar Oto Servis'deki mekanikler, aracınızın kayışlarını baştan sona kontrol edecek; tüm aşınmış kayışları değiştirin ve takılı kayışları ayarlayın.

Soğutma Sıvısı Sistemi Yıkama
Bir otomobilin soğutma sıvısı sistemi, motorun bir kısmından fazla ısıyı aktarır ve son olarak bunu radyatör kanatçıklarından kaybeder. Soğutma sıvısı zamanla eskir ve kirlenir. Eski soğutma sıvısı sistemin performansını olumsuz etkileyecektir. Sistemin etkili bir şekilde çalıştığından emin olmak için, düzenli bir soğutma sıvısı sistemi yıkamayı düşünün. Soğutma sıvısı yıkama, aracınızın soğutma sistemi için temel bakımdır. Tüm soğutma suyu sistemi yıkama ve doldurma ihtiyaçlarınız için Hangar Oto Servis'i ziyaret edin.

Hortumlar
Hortumlar, soğutma sıvısını ve antifrizi motorun soğutma sistemi (radyatör dahil) boyunca aktarır. Er ya da geç, aracınızın hortumları kurur ve çatlar. Değiştirmeye hazır olduğunuzda, aracınızın tüm onarım ihtiyaçları için Hangar Otomotiv'e güvenebilirsiniz.

Sadece hortumları kaliteli olanlarla değiştirmekle kalmayıp, işi uzmanlara yaptırmalısınız. Hortumların otomatik soğutma ve ısıtma uzmanları tarafından değiştirilmesini ve aracınızın doğru şekilde sürmesini sağlamak için bugün Hangar Oto Servis'i ziyaret edin. Hangar Oto Servis'deki mekanikler, aracınızın hortumlarını baştan sona inceleyecek; tüm aşınmış hortumları değiştirin ve takılı hortumları ayarlayın.

Radyatör Yıkama
Radyatör, aracınızın motoru serin tutan ve aşırı ısınmadan koruyan parçasıdır. Serin olması için radyatörün her zaman temiz kalması gerekir. Zamanla aracınızın radyatöründe çamur, pas ve diğer katı birikintiler oluşur. Bunlar, soğutma sisteminin tıkanmasına ve daha az etkili olmasına neden olur. Bu aslında aracınızın performansına zarar verir. Sistemi formda tutmak için düzenli bir radyatör yıkaması yeterlidir. Bu nedenle radyatör yıkamayı rutin araç bakım programınızın bir parçası haline getirin. Tüm radyatör yıkama ihtiyaçlarınız için Hangar Otomotiv'i ziyaret edin.

Radyatörler
Radyatörler, aracınızın içten yanmalı motorunu soğutmak için kullanılan ısı eşanjörleridir. Radyatör, motor soğutma sıvısını motor bloğunda dolaştırarak motoru soğutur - daha sonra ısıyı radyasyon yoluyla atmosfere kaybeder. Radyatörün içinden motor soğutma sıvısının aktığı bir dizi boru vardır. Yüzgeçler bu tüpleri çevreler. Radyatör arızalandığında, motor tarafından üretilen aşırı ısı motor bileşenlerine zarar verebilir. Bunun olmasını önlemek için radyatörünüzün bakımını düzenli olarak yaptırın. Radyatör ihtiyaçlarınızın uzmanlar tarafından ele alınması için bugün Hangar Oto Servis'i ziyaret edin.

Aracınızı Yaza Özel Hale Getirin
Aracınızı, arıza olasılığını artıran sıcak, toz, trafik sıkışıklığı gibi yaz tehlikelerine hazırlamak önemlidir. Aydın ford servisindeki teknisyenlerimiz, aracınızı yaza hazırlamak için gerekli önleyici bakımı yapabilir.

Önerilen hizmetlerden bazıları şunlardır:

Pili kontrol edin
Sıvıları değiştirin
Kayışları ve hortumları inceleyin
İklim ve soğutma sistemlerini kontrol edin
Silecek lastiklerini kontrol edin
Lastikleri kontrol edin
Farları, dönüş sinyallerini ve arka lambaları kontrol edin
Yazın tadını çıkarabilmeniz için aracınız sıcak havalarla baş etmeye hazır olacak.

Aracınızı Kışa Ayırın Kış havası sizin ve aracınız için sert olabilir. Arabanızı kışa hazırlamak için Aydın ford servis teknisyenlerine güvenin.

Önerilen hizmetlerden bazıları şunlardır:

Pili kontrol edin
Lastikleri kontrol edin
Silecek lastiklerini kontrol edin
Sıvıları kontrol edin
Farları, dönüş sinyallerini ve arka lambaları kontrol edin
Egzoz sisteminde sızıntı olup olmadığını kontrol edin
Kayışları ve hortumları kontrol edin
Isıtma sistemini kontrol edin
Arabanız kış havasına hazır olacak, böylece sürüş güvenini yaşayabilirsiniz.

X